O blogu i jego autorze

Mam na imię Kuba i kocham fotografię. Banalne ? Być może, ale prawdziwe.

Pasją do fotografii zaraził mnie (chyba zupełnie nieświadomie) tata. Jego Zenit towarzyszył naszej rodzinie mniej więcej od momentu mojego pojawienia się na świecie. Efekty podziwialiśmy najczęściej na rzutniku - oglądając slajdy. Kolekcjonowanie wspomnień było dla mnie banią już od najmłodszych lat. A czy istnieje lepszy sposób na tworzenie kolekcji wspomnień, niż fotografia ?
Dla mnie nie ...

"Kubamabloga" powstał w roku 2006. Pierwsza wersja umożliwiała dodawanie 1 zdjęcia na dzień i funkcjonowała ona przez ponad 3 lata. W roku 2010 uruchomiłem bloga w wersji przypominającej dzisiejszą (choć wyglądał i działał trochę inaczej). Do dnia dzisiejszego opublikowałem 290 wpisów, które zawierają 3436 zdjęć i około 337464 znaków tekstu.

Fotografia jest dla mnie odskocznią od codzienności. Wędrówką w świat spokoju, harmonii, zasad które prowadzą i pomagają, a z drugiej strony można je zupełnie bezkarnie łamać będąc spokojnym o sen wieczorem ...

Współpraca ?


Bardzo chętnie, jestem otwarty na wszelkie propozycje. Zarówno te komercyjne, jak i te żyjące dla samej ideii. Ważne, byś miał pomysł, wizję, cel i by moje zdjęcia wpisywały się w kontekst.
Skontaktuj się ze mną, na pewno uda nam się porozumieć co do warunków współpracy. Pierwszą motywacją do powstania kubamabloga była chęć podzielenia się swoimi pracami ze światem. Poźniej przyszedł okres, kiedy blog służył jako narzędzie marketingowe XXX. A dziś ? Dziś prowadzę kubamabloga, bo
Kiedyś rolą fotografa było robienie zdjęc i wysyłanie ich do redakcji. Czasy się zmieniły, redakcji (w przypadku rolek) w zasadzie nie ma, te które pozostały - czyli 4, może 6 drukowanych tytułów mają kolejki, jak w PRLu za miodem. Fotograf musi więc przejąc rolę gazety i samodzielnie publikować treści. I też po to żeby przedsatwaić scenę rolkową i rolki i polską scenę za gramanicą mam w sobie misję chciałbym, podzielić się wiedzą i doświadczeniem kocham fotografię, rolki, muzykę i chciałbym tą miłością Was zarazić ?
Kuba Urbańczyk

Końcem 2006 moje klatki rpzestawały wywoływac zażenowanie i .. .chuj ? O co mi chodziłoi że dlatego te 10 letnie RETROSpekcje i historyjki .

Zakończyc w stylu że dużo możnaby pisać, lepiej popatrzyć na zdjęcia i że różne ścieżki przeglądania oferuje blog
i może tu np zbiorczo wszystkie posty wyjebać ? np bez zdjęć albo z mini miniatuktami ? albo wszystkie jak w listingu ?
I tu różne sortowania:
po czasie
po kategorii
po ilości komentarzy
po ocenach
po ilości zdjęć (mal / ros)



Pablopavo i Ludziki w OCK
DJ BRK
Finał ALS 2022
Rolki w 'śląskim aliexpress'
Stale Japan Grab
Wystawa
SIP - pożegnanie z halą na Targowej
Skate In Park 2019
Reaktywacja
100 lat
Skate In Park rusza ponownie!
Nieobojętni
Środowe ustawki
... po zawodach
Carpatia Extreme Festival
Loversi Street Band
Drugie urodziny 034 Shot Bar
Rollfest
Z wizytą na AGH
Pilch Bros