2015-08-20
dodano

Letni Roll Żory 2015

2015/08/20  |  rolki   |  10  |  1  |   |  0

Myślę, że zdjęcie promujące dzisiejszy wpis (czarno-białe, Łukasz Malewski robi na nim wysokie i stylowe 360 na tle elementów skateparku) dość nieźle obrazuje sytuację w jakiej znalazła się nasza liga rolkowa.

Letni Roll Żory 2015 © kubaurbanczyk.pl

Coraz większe skateparki i więcej zawodów, coraz mniej startujących, niewiele młodych talentów, garstka publiki, dwóch reporterów i zabłąkany pies (na zdjęciu akurat schował się za funboxem) ... Quo vadis Polska Ligo Rolkowa ?

Zawody Letni Roll Żory 2015 niestety wpisują się w tą tendencję. Lokalny skatepark daje możliwość rozegrania fajnej imprezy, co nie znalazło odzwierciedlenia w liczbie startujących. O ile dopisała publika, o tyle z ilością zawodników było znacznie gorzej. Ci, którzy dotarli pokazali kilka niezłych sztuczek, wysokie loty Bideta, Pawła Zalejskiego, Piotrka i innych riderów robiły spore wrażenie na oglądających i często nagradzane były oklaskami. Wspomniany Piotrek Combrzyński zajął pierwsze miejsce w kategorii PRO i tym udało mu się tym samym zaliczyć weekendowy hattrick. W sobotę wygrał zawody w Sosnowcu, a w niedzielę rano kolejne w tym samym mieście (ale na innym skateparku). Cieszy widok Piotrka w takiej formie, to jeden z niewielu polskich rolkarzy, który śmiało mógłby rywalizować z największymi gwiazdami tego sportu na świecie (i odnosić sukces - co niejednokrotnie udowodnił). Ale i daje do myślenia fakt, że Piotrek od ponad 10 lat jest niepokonany w Polsce i nie widać na horyzoncie nikogo, kto chciałby się tym zająć. Czekając na młode talenty w świecie polskich rolek zapraszam na krótką relację z Żory Cup oraz zachęcam do zostawiania komentarzy i pomysłów na rozwój Polish Rolling League!

© kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl

Oceń // średnia ocena: 0

  dziękuję!

Podziel się linkiem


930px

Komentarze (1)

looki 2015/08/20 16:42:43
mało ale fajne! a liga na pewno się wam rozwinie, wytrwałości!
Wypełnij poniższy formularz by zostawić swój komentarz:


To już koniec tego wpisu, trwa ładowanie .


Jeśli temat Cię zainteresował, to może rzucisz okiem na inne zdjęcia ?