2015-12-01
dodano

Skate In Park

2015/12/01  |  rolki   |  23  |  1  |   |  4

Katowice doczekały się krytego skateparku z prawdziwego zdarzenia! Miejscówka oferuje skatepark (dwie sekcje), pump track dla rowerów, rolkowisko do gry w hokeja, tor do slalomu, miejsce do jazdy rekreacyjnej, batuty, na terenie obiektu działają też szkółki rolkowe i deskowe ...

Skate In Park © kubaurbanczyk.pl

Brzmi jak bajka, a jednak dzieje się na prawdę i to u nas w Polsce. Inicjatorem i głównym organizatorem jest niezastąpiony Paweł Komosa, przy projektowaniu pomagali mu Tomek Kwiecień i Kuba Gola, wszystkie prace manualne (a było tego sporo) wykonywało kilkunastu znajomych. Paweł na własną rękę wynajął halę na terenie dawnego MTK gdzie przy wsparciu Techramspa, Kosmos, Tempisha wyczarował dla Was idealne miejsce na zimową porę. Skatepark rozpoczyna swoją działalność 1 grudnia i powinien działać do końca lutego. Spodziewajcie się różnych imprez i atrakcji, już 2 grudnia środowe ustawki (które dotychczas odbywały się na PTG) przenoszą się do Skate In Park (info na fb), o kolejnych eventach będę Was informował na blogu.

Paweł po raz kolejny zrobił coś, czego śląskie urzędy i ich pracownicy nie potrafią dokonać (a może po prostu im się nie chce ... ). Zorganizował miejsce nie tylko dla rolek, zaprosił do współpracy reprezentantów innych dyscyplin i efekt ich mariażu jest imponujący. Kuriozalne w całej sytuacji jest to, że właścicielem hali jest ... miasto Katowice, z którego magistratu co rusz padają zapewnienia o sprzyjaniu rozwojowi młodych talentów. Nie można było zrezygnować więc z odstępnego ? Tym bardziej, że Paweł już nie raz i nie dwa razy udowodnił, że jest solidną firmą i potrafi zorganizować i utrzymać w działaniu podobne przedsięwzięcie. To on wszakże stoi za organizacją zimowego skateparku w chorzowskim "Kapeluszu" i dzięki niemu mogliście w minionych zimach jeździć na jedynej krytej miejscówce na śląsku. Niestety w tym wypadku "nie dało się", pewnie przepisy nie pozwalają pomagać ... Chcący szuka sposobu, ten kto nie chce - powodu. Mylę się ? To gdzie byłem wczoraj wieczorem ?

W skateparku, którego kolejnym ekipom rządzącym nie udało się stworzyć mimo naszych (i nie tylko naszych) starań trwających wiele lat i mimo realnego zapotrzebowania na taki obiekt. Ciągle kończy się na obietnicach i zapewnieniach, a gdy ktoś (jak Paweł) robi za nich robotę, to nie potrafią postarać się, pokazać że mają jaja i że choć odrobinę naprawdę im zależy. Smutne, ale prawdziwe. Dla tych, którzy nie znają Pawła Komosy dodam, że jest on jednocześnie prezydentem i głównym organizatorem Polish Rolling League, Pucharu oraz Mistrzostw Polski. Prywatnie mąż, tata, rolkarz, miłośnik jednośladów i gitarry. Człowiek orkiestra, któremu rolkarze w Polsce zawdzięczają naprawdę wiele.

Cieszę się , że mogę to napisać. Brakuje nam krajowych gazet czy nawet magazynów poświęconych rolkom, w sieci jest niewiele wywiadów z zawodnikami. Informacji o ludziach animujących nasze środowisko nie ma prawie wcale, a szkoda, może inspirowałyby one do działania młodych ?

Skatepark czynny będzie w tygodniu w godzinach 16-22, a w weekendy 12-20. Ceny wydają się być baaaardzo racjonalne, szczegóły na fb.

© kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl

Oceń // średnia ocena: 4

  dziękuję!

Podziel się linkiem


930px

Komentarze (1)

knyp 2015/12/01 16:30:56
Wielkie 5 dla Petmena! jest spot na zimę i to jest max doczes. Fota Naraski 180 mega!
Wypełnij poniższy formularz by zostawić swój komentarz:


To już koniec tego wpisu, trwa ładowanie .


Jeśli temat Cię zainteresował, to może rzucisz okiem na inne zdjęcia ?