2016-02-08
dodano

Blade Day

2016/02/08  |  rolki   |  33  |  2  |   |  5

Imprezy rolkowe (odbywające się w Polsce) na których gości tylko i wyłącznie aggressive nie przyciągają tłumów. Wiemy to od dawna, ale przez długi czas nie mieliśmy pomysłu, jak wyjść z impasu. Sobotnia impreza pokazuje, że recepta może być całkiem prosta ...

Blade Day © kubaurbanczyk.pl

Paweł Komosa zorganizował spotkanie miłośników wielu różnych odmian jazdy na rolkach. Był aggressive, był bladecrosss (no dobra ... miał być bladecross, a wyszedł z tego po prostu sprint na rolkach), był slalom, zawody dla najmłodszych i hokej dla tych nieco starszych. Pojawili się najmłodsi wraz z rodzicami (niejednokrotnie na rolkach), była młodzież, byli wymiatacze, OG i seniorzy.

No dobrze, ale gdzie to wszystko ? Oczywiście w Skate In Park! O tym, czym jest i jak powstał obiekt pisałem początkiem grudnia. Dziś prezentuję Blade Day - kolejną inicjatywę związaną z tym miejscem i jego twórcą Pawłem Komosą.

O samych zawodach na skateparku napiszę niewiele, widać że Piotrek Combrzyński jest w świetnej formie i długo nie będzie polskiego rolkarza, który byłoby w stanie Piotrka zdetronizować. Bardzo ładnie pokazali się Gabryś Rozwadowski, Patryk Pilch i Martin Krutina. Wielu "pewniaków" nie zakwalifikowało się do finału, wydarzenie przypominało raczej jam, niż zawody i towarzyszące im współzawodnictwo. Ewidentnie zabraklo Toma (kontuzjowany, zasiadal w jury), Gufiego (na emigracji), czy Bideta, ewentualnie innego wariata, który byłby w stanie nawiązać "walkę" z Piotrkiem C(yborgiem)ombrzyńskim. Niemniej jednak atmosfera była świetna, pojawiło się sporo osób z Polski i nie tylko (Czechy, Izrael), posypało się wiele ciekawych trików, czas mijał szybko i przyjemnie.

Ale Blade Day, to nie tylko aggressive. To także pierwszy przystanek slalomowego touru Eweliny Czapli. Więcej o tourze i Ewce już pod koniec tygodnia, zachęcam do pojawienia się na kolejnych przystankach jej podróży. W sobotę można było skorzystać z jej rad, pogadać, a także spróbować swoich sił w kilku konkursach organizowanych na miejscu przez ekipę I Love Rolki.

Hokejowe rozgrywki wygrała reprezentacja, której zawodnicy na codzień jeżdżą aggressive. Tu rywalizacja (w przeciwieństwie do zawodów na skateparku) była dość zacięta, a po najcięższych starciach zostało na "tafli" kilka kropel krwi. Udział wzięło 8 drużyn, najlepsi okazali się "Korba Crew".

Impreza trwała do 19, uśmiechy na buziach zwycięzców i wielu uczestników pozwalają sądzić, że była udana. Oby więcej takich wydarzeń, poniżej pełne wyniki zawodów i mój fotoreportaż!

Amatorska Liga Slalomowa I Love Rolki
Dzieci:
1. Zosia Brzezińska
2. Ania Nowak
3. Wiktoria Mleczko
Kobiety:
1. Monika Oczkowska
2. Oliwia Radziszewska
3. Agata Lubojańska
Mężczyźni
1. Arek German
2. Władysław Kzryżanowski
3. Marcin Kurpiś

Bladecross
Dzieci:
1. Patrycja Najda
2. Kajetan Lis
3. Sylwia Drożdż
4. Łucja Mietła
Seniorzy
1. Piotrek Combrzyński
2. Bombel
3. Michał Bałuka

Amatorski turniej hokeja (by SportRebel)
1. Korba Crew
2. Kupa Team
3. Dzieci z ADHD

Zawody na skateparku (by Hedonskate)
Dzieci:
1. Kajetan Lis
2. Patrycja Najda
3. Kacper Mielczarek
Seniorzy:
1. Piotrek Combrzyński
2. Gabriel Rozwadowski
3. Martin Krutina
4. Bartek Malec
5. Patryk Pilch

© kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl

Oceń // średnia ocena: 5

  dziękuję!

Podziel się linkiem


930px

Komentarze (2)

agaT 2016/02/08 13:54:21
świetna impreza! i pyszne hamburgery ;)))
Woj 2016/02/08 15:24:37
Tylko Korba!
Wypełnij poniższy formularz by zostawić swój komentarz:


To już koniec tego wpisu, trwa ładowanie .


Jeśli temat Cię zainteresował, to może rzucisz okiem na inne zdjęcia ?