2017-07-26
dodano

Carpatia Extreme Festival

2017/07/26  |  rolki   |  57  |  2  |   |  5

Carpatia Extreme Festival to kolejna świetna impreza zorganizowana przez rzeszowską ekipę. Tym razem stolica podkarpacia gościła rolkarzy, deskarzy i miłośników BMXów, a zawody (i nie tylko) trwały cały weekend.

Carpatia Extreme Festival © kubaurbanczyk.pl

W minionym roku finał Polish Rolling League nie odbył się w Rzeszowie. Nie odbędzie się on tam i w 2017 gdyż liga zmieniła formułę na streetową. Na szczęście duża impreza do której zdążyli przyzwyczaić nas organizatorzy powróciła w nowej, większej formie - do programu dodane zostały deskorolka i BMXy. Dopisała publiczność, riderzy, posypała się cała masa ciekawych sztuczek, obyło się bez poważniejszych kontuzji, a pula nagród wynosiła 30 000 zł. Carpatia Extreme Festival w całości finansowany był przez Urząd Miasta Rzeszów, a zawody zorganizowane zostały przy współpracy z Wydziałem Kultury, Sportu i Turystyki oraz Stowarzyszeniem Skatepark Rzeszów.

Obecność Bobiego Spassov`a czy Linusa Hansen`a wymogła na polskich rolkarzach odstawienie starego repertuaru w niepamięć. Pojawiło się sporo nowych tricków i line`ów, a to co pokazał Piotrek Combrzyński można śmiało nazwać kwintesencją jazdy na rolkach. Jego line z półfinałów był tak doskonały, że brak słów, by go opisać ... Całość zawodów (okraszona profesjonalnym komentarzem - rolki prowadzili A.J. Stine i Tomasz Szymczyk) była transmitowana przez internet i cieszyła się sporym zainteresowaniem.

Kolejną innowacją w stosunku do poprzednich edycji rzeszowskiej imprezy był czas jej trwania. W piątek odbyły się eliminacje, sobota to półfinały, a w niedzielę finały i besttrick. Początkowo wśród rolkarzy pojawiły się głosy niezadowolenia spowodowane rozpisaną kolejnością dyscyplin. Na szczęście już w piątek okazało się, że obawy są nieuzasadnione, a wczesna pora rozgrywania zawodów rolkowych umożliwiła nam popołudniowe wyjście na street - wspólną jazdę, klipowanie, robienie fot i niekończące się rozmowy. Długo by opowiadać, co tam się działo ...

Pełna relacja ze streetowych zmagań pojawi się na blogu w sierpniu, dziś zapraszam na reportaż z oficjalnej części Carpatia Extreme Festival 2017.

© kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl

Oceń // średnia ocena: 5

  dziękuję!

Podziel się linkiem


930px

Komentarze (2)

2day 2017/07/26 14:06:09
sztos!
piotr 2017/07/28 08:02:50
Rewelacja
Wypełnij poniższy formularz by zostawić swój komentarz:


To już koniec tego wpisu, trwa ładowanie .


Jeśli temat Cię zainteresował, to może rzucisz okiem na inne zdjęcia ?