2016-02-26
dodano

Winterclash 2016

2016/02/26  |  rolki   |  46  |  7  |   |  4.7

Tegoroczne zawody Winterclash mogły być ostatnie. Końcem końców okazały się być jedną z lepszych edycji tej imprezy. Dodatkowo środowisko rolkowe pokazało, że jest bardzo solidarne i szczodre, a seria największych zawodów rolkowych w Europie będzie kontynuowana.

Winterclash 2016 © kubaurbanczyk.pl

O problemach organizatora zawodów Winterclash pisałem w poście "Ratujmy Winterclash". Zbiórka pieniędzy zakończyła się sukcesem, Jojo ogłosił, że w 2017 impreza również się odbędzie co zdecydowanie napawa mnie optymizmem, a tym którzy jeszcze na Winterclash`u nie byli daje możliwość zmiany tego stanu rzeczy. W tym roku z różnych powodów do samego końca nie byłem pewien, czy uda mi się być w Eindhoven. Z pomocą przyszedł Adrian Lipiński, który postanowił wystartować w zawodach i tym samym zmotywował mnie do wyjazdu. Tuż przed startem dołączył do nas Przemek Madej i w tak doborowym towarzystwie zaliczyliśmy bardzo udaną wycieczkę.

A sam Winterclash ? Zdecydowanie była to kolejna udana edycja tej imprezy. Niestety, eliminacje amatorów i w tym roku w wielu przypadkach przypominały konkurs prób samobójczych … Duże ciśnienie, niekoniecznie poparte umiejętnościami powodowały komiczne (i czasami niebezpieczne) sytuacje. Za to finały (jak i przejazdy PROsów) to już tłuste tricki, skatepark przerobiony w taki sposób, że nie było miejsca na "spin to win", posypały się wysokie loty, ciekawe line`y, techniczne i kreatywne rozkminki na najwyższym poziomie - słowem rolkowa uczta. Fajnie zobaczyć znajome twarze, dobrze tez podziałała na mnie roczna przerwa w obecności na Winterclash`u - zauważyłem sporo nowych twarzy. Może coś się zaczyna ruszać w naszym środowisku ?

Polskę reprezentowały 4 osoby: Grażyna Wratny, Adrian Lipiński, Tomek Przybylik i Michał Piotrowski. Chłopakom nie udało się dostać do finałów, Graża natomiast zajęła 2 miejsce! Gratuluje! Innym polskim akcentem była obecność Sebastian "Baszy" jako sędziego. Niebawem postaram się napisać więcej na ten temat, to duży prestiż - tym bardziej ze Basza zasiadał w składzie jury już po raz drugi.

Wartym odnotowania faktem była przeszkoda z podobizną Edwina - tragicznie zmarłego holenderskiego rolkarza, który regularnie pojawiał się na Winterclashu. Wielkie podziękowania idą dla Jojo Jacobiego - to przede wszystkim dzięki niemu impreza po raz kolejny odbyła się. Zapraszam na fotorelacje, i do zobaczenia w Eindhoven za rok!

© kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl

Oceń // średnia ocena: 4.7

  dziękuję!

Podziel się linkiem


930px

Komentarze (7)

Basza 2016/02/26 10:30:00
Oglądając te fotki można naprawdę poczuć klimat Winterclasha - eventu rolkowego który nie ma sobie równych. Szczerze polecam taką wycieczkę każdemu - szczególnie jeżeli tracicie wiarę w rolki - po takim weekendzie będziecie tak naładowani pozytywna energią że was rozniesie na pierwszym wyjściu na rolki :D Kawał solidnej roboty KUBA!
Knypol 2016/02/26 10:38:41
W tym roku miałem swój "pierwszy raz" żeby zobaczyć na żywo event, pewne jest jedno za rok bankowo się wybiorę. Tak jak napisał Basza jest to prawdziwa petarda pozytywnej energii, klimat, triki i najlepsze kebsy pod słońcem
arci 2016/02/26 11:48:23
rezerwuje miejscówe w furze Knypek!
sCr 2016/02/26 13:32:02
super !
Pucek 2016/02/26 18:44:36
Również polecam ! Dla mnie był to tez pierwszy raz na wc I na pewno nie ostatni :) Dobra robota !
Szyszka 2016/02/26 20:27:53
MASAKRA! Piękna relacja z imprezy!
Michal 2016/03/15 19:42:54
To moj jakos 6 winterclashe i zawsze zajawka na maksa za rok tez lece na bank wracam do Polski z naladowana zajawa , polecam wszystkim przezyc to na zywo jest petarda :)
Wypełnij poniższy formularz by zostawić swój komentarz:


To już koniec tego wpisu, trwa ładowanie .


Jeśli temat Cię zainteresował, to może rzucisz okiem na inne zdjęcia ?