2014-05-29
dodano

Vespa!

2014/05/29  |  muzyka   |  15  |  2  |   |  2.3

Vespa najczęściej kojarzy się z linią włoskich skuterów w stylu "retro". Podejrzewam, że to właśnie produkty firmy Piaggio były inspiracją podczas wybierania nazwy zespołu, którego zdjęcia chciałem Wam dziś pokazać.

Vespa! © kubaurbanczyk.pl

Mimo, iż zespół i jego twórczość znam od wielu lat, to jadąc na ten koncert nie wiedziałem czego mogę się spodziewać. Wieści, jakie docierały do mnie ostatnimi czasy z obozu Vespy tylko zwiększały tę niepewność: wiedziałem, że zobaczę zupełnie nowy skład muzyków (z następczynią genialnej wokalistki Alicji!) i że w dość kontrowersyjnych okolicznościach odszedł niedawno z zespołu Piotr Markowski (więcej informacji w oficjalnym oświadczeniu zespołu na youtube). Z drugiej strony Grzegorz Kupicha (jedyny członek zespołu, który gra w nim od początku istnienia składu) zapewniał, że nowa Vespa jest jeszcze lepsza, głośniejsza i ładniejsza! Każdy, kto go zna wie, że to skromny chłopak, więc i tym razem nie powiedział całej prawdy ... Przechodząc do meritum: Vespa wyrwała mnie z butów, zespół gra muzykę ska jak chyba żaden inny zespół z polskimi paszportami jeszcze nie grał. Genialna sekcja dęta, jeszcze lepsza rytmiczna, świetne wokale, cudowne brzmienie, feeling ... Krótko mówiąc Vespa, królowa polskiej sceny ska powróciła w najlepszym stylu. Czekam na kolejne koncerty (optymalnie z Panną Marzeną i Bizonami w roli supportu ... ;) i zapraszam na garść zdjęć!

© kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl © kubaurbanczyk.pl

Oceń // średnia ocena: 2.3

  dziękuję!

Podziel się linkiem


930px

Komentarze (2)

bodzioslaw 2014/06/18 01:26:34
Muszę wyznać smutną prawdę: Zuzanna sepleni. Nie mogłem przez pół wieczoru dojść o co chodzi, a to po prostu palatalizacja "sz" "cz" i "dż". Ale wokalnie bdb. Tylko nieco głośniej następnym razem poproszę. Chłopaki dęciaki też bdb. Jeszcze się muszą oswoić z numerami, żeby płynniej solówki grać, ale jest klasa. Basista o urodzie Cezarego Gmyza (wybacz, ziom, nic nie mam, po prostu musiałem to napisać;)). I ogólnie jest czad. Vespa Pany! No-wa pły-ta! Pły-ta! Pły-ta!
kubaurbanczyk.pl 2014/07/25 00:07:59
niesposób się nie zgodzić - aczkolwiek to detale! summa summarum świetny gig! :)
Wypełnij poniższy formularz by zostawić swój komentarz:


To już koniec tego wpisu, trwa ładowanie .


Jeśli temat Cię zainteresował, to może rzucisz okiem na inne zdjęcia ?